• انتشار : 1401/08/21
  • نویسنده :
  • 493

سیستم عامل تایزن در تلویزیون سامسونگ ، یکی از سیستم های بی نظیر بوده و ما نیز در این مطلب قصد داریم ، به این مطلب بپردازیم که این سیستم چگونه کار می کند و چه کارایی دارد ؟ تایزن از نرم افزار های بی نظیر و پر کاربرد بوده و جزو پلتفرم هایی قرار می گیرد که بر پایه سیستمی برنامه ریزی شده ساخته شده است. که امکانات فراوانی را برای مخاطب خود فراهم کرده و امکان دسترسی آن ها را به اپلیکیشن ها و نمایش های جدید و بروز را آسان کرده و محتوا های شگفت انگیزی را ارائه می دهد.

سیستم عامل چیست؟ سیستم عامل ها ( نرم افزار یا پلتفرم ) سازمان یافته هستند ، که بر مبنای یک سری اصول که برای آن در نظر گرفته شده ، عمل می کند. همچنین کارایی متفاوتی را با سایر نرم افزار ها دارد ، چراکه سیستم تایزن همیشه یک پله از کارایی سیستم های دیگر جلو است.

سیستم عامل تایزن تلویزیون سامسونگ

کارایی سیستم عامل تایزن در تلویزیون سامسونگ

کارایی سیستم تایزن در تلویزیون سامسونگ به این شیوه است که زمانی که شما دستگاه را روشن می کنید ، سری از برنامه های مخصوص تایزن به صورت پیش فرض بر روی دستگاه در قسمت پایینی نمایش داده می شود. این برنامه ها که بخشی از سیستم تایزن هستند کارایی بیشتری را برای شما فراهم می کند.
همچنین زمانی که دستگاه روشن شد ، می توانید اینترنت آن را وصل نموده و با خیال راحت برنامه دانلود و نصب کنید. یا این که هر گونه نمایش و موضوعی را به صورت آنلاین مشاهده نمایید و از جدیدترین و هیجان انگیز ترین برنامه و فیلم تلویزیونی لذت ببرید.
با توجه به اطلاعاتی که قبلا در این خصوص بیان شد ، می دانیم که هر سیستم برنامه های مختص و شیوه دسترسی خود را دارد. زیرا یکی از ویژگی های نرم افزار ها این است.

کارایی سیستم عامل تایزن در تلویزیون سامسونگ

قابلیت های سیستم عامل تایزن در تلویزیون سامسونگ

از ویژگی و کارایی متفاوت سیستم عامل تایزن در تلویزیون سامسونگ می توان به بسیاری از موارد اشاره کرد. همچون نبودن محدودیت برای دسترسی به برنامه ها از قابلیت مهم تایزن است. این ویژگی بسیار قابل توجه بوده چراکه دسترسی به برنامه های جدید و پیشرفته و لذت بردن از آن ها خواسته هر کسی است.
بروز رسانی و نمایش جدیدترین محتوا و برنامه ها ، یکی دیگر از مطالبی که در سیستم تایزن بسیار مهم است ، بروز رسانی و آپدیت اتوماتیک این سیستم بوده و هر بار پیشرفت جدیدی را به همراه خود می آورد.
اما یک مسئله دیگر که کمی مخاطبان را سردرگم می کند بروز رسانی این سیستم است ، چراکه تایزن به این شیوه نیست که مطالب مورد علاقه شما را در یک قسمت نگه داری نماید ؛ بلکه هر بار با روشن کردن دستگاه شما مطالبی جدیدتر بر روی نمایشگر خود خواهید دید و برای تماشای محتوای خود مجبور می شوید دوباره به جستجو بپردازید.
تایزن هر بار مطالبی جدید را ارائه داده و کاربران را به تماشای محتوا های جدید سوق می دهد ، اما همراه خود یک سری تبلیغات اضافه هم می آورد که گاهی اوقات کاربر را اذیت می کند ، چون باعث سردرگمی شده و مطالب مد نظر در نمایشگر پاک خواهند شد.

قابلیت سیستم عامل تایزن در تلویزیون سامسونگ

ویژگی مهم نرم افزار تایزن

ویژگی که در این بین بسیار مهم است و کاربران باید بدانند ، این است که شما برای نصب و تماشای هر برنامه ایی که بخواهید ، باید از طریق وب مخصوص سامسونگ که متعلق به تایزن است به اپلیکیشن ها دسترسی پیدا نمود. وب مخصوص سامسونگ مختص خود بوده و مثل سایت می ماند که از طریق آن فقط به محتواها می توان دسترسی پیدا نمود.
برنامه هایی که در سیستم اندروید یا وبوس وجود دارند ، شاید با تایزن سامسونگ تفاوت داشته باشند ، چراکه در این بین چیزی که تلویزیون ها را از هم جدا می کند ، سیستم عامل است.
همچنین ویژگی دیگر هوشمند بودن آن است ، به محض اتصال دستگاه های ارتباطی به تلویزیون ، تایزن آن ها را شناسایی کرده و پخش موضوع را برای شما آسان می کند. تا شما بدانید چه دستگاهی به کدام پورت یا درگاه ارتباطی متصل شده است.

تاریخچه ساخت سیستم عامل تایزن

همگی ما با سیستم عامل یا نرم افزار tizen آشنا شده ایم و از کارایی آن تا حدودی اطلاع داریم. تایزن امکان همخوانی با تمامی اپراتور های شبکه را دارا می باشد و این خصوصیت بارز تایزن است. به دلیل کارایی پیشرفته این سیستم ، سایر نرم افزار های دیگر رقابت تنگاتنگی را با سامسونگ در پیش گرفته اند. که همین موضوع باعث شده نسخه های جدید تایزن با قابلیت بی نظیر در تلویزیون ها و گوشی ها به کار رود.
نرم افزار تایزن بر پایه سیستم عامل لینوکس ساخته شده است و سامسونگ نیز در سال 2015 با معرفی سری از محصولات جدید خود اولین نمونه سیستم عامل جدید خود را رونمایی کرد. این سیستم در اوایل توسط خود بنیاد لینوکس مدیریت می شد و بعد از مدتی سامسونگ آن را به نام خود خریداری کرد.
نمونه های قبلی تایزن از سرعت و عملکرد ضعیفی برخوردار بودند ، اما نسخه های پیشرفته تر این سیستم مشکلات قبلی را ندارند و از سرعت بالایی در دانلود و نمایش برنامه ها دارند. یکی از نمونه قابلیت تایزن محتواهای پیشنهادی برای تماشا کردن است که جدید بوده و کاربر را خسته نمی کند.
همانطور که دانستید تایزن از سال شروع به کار خود در محصولات سامسونگ تا اکنون پیشرفت های زیادی کرده است ، به طوری که رقابت شدیدی را با کمپانی های دیگر از جمله تلویزیون های اندروید سونی و وبوس ال جی دارد. چراکه کارایی آن باعث شده در دل مردم جای گیرد.

نتیجه گیری نهایی سیستم عامل تایزن

با توجه به مشخصات گفته شده در خصوص سیستم عامل تایزن در تلویزیون سامسونگ ، حال می دانیم که چگونه کار می کند و چه کارایی را ارائه می دهد.
جهت خرید تلویزیون هوشمند به سایت ما مراجعه نموده و با ما تماس بگیرید. برای اطلاعات بیشتر در مورد تلویزیون سامسونگ و انواع مدل ها و کارایی آن ها وارد لینک خرید تلویزیون سامسونگ شده و آشنایی پیدا کنید. اگر مایل به داشتن محصولی با کیفیت و هوشمند ، همچنین دارای گارانتی هستید با اطمینان کامل از ما خرید نمایید.