• انتشار : 1401/08/28
  • نویسنده :
  • 321

آشنای با دکمه و برنامه های لباسشویی سامسونگ برای کسانی که از این محصول استفاده میکنند ضروری است. باباشاه میخواهد در این قسمت تمامی برنامه های شستشوی لباسشویی های سامسونگ معنی کلمات روی لباسشویی را برای شما کاربران گرامی بیان کند. در نظر داشته باشید با استفاده صحیح از ماشین لباسشویی علاوه بر شستشوی بهتر لباسها، طول عمر لباسشویی شما نیز افزایش می یابد.

آشنای با دکمه و برنامه های لباسشویی سامسونگ

آشنایی با دکمه و برنامه های لباسشویی سامسونگ

لباسشویی سامسونگ دارای برنامه های شستشوی متعددی است. کلماتی که کنار ولوم لباسشویی قرار میگیرند برنامه های اصلی شستشوی و سایر نوشته و برنامه های کنار مانیتور، برنامه های ویژه نام دارند.

معرفی برنامه های اصلی ماشین لباسشویی سامسونگ:

:QUICK WASH این برنامه برای لباسهای نسبتا کثیف استفاده میشود و مقدار پودری که داخل جا پودری میریزید کمتر از 20 گرم یا 20 میلی لیتر باشد که در پایان شستشوی لکه های پودر بر روی لباس باقی نماند.
DAILY WASH: از این برنامه میتوانید برای شستن لباسهای روزانه مثل جوراب، لباس زیر و پیراهن استفاده کنید.
SUPER SPEE: با این برنامه پمپ های اکو بابیل یا همون حباب ساز فعال میشود ولباسهای شما را بهتر و با کیفیت بهتر شسته میشود.
DARK GARMENT: این برنامه برای شستشوی با دور کم لباسشویی و برای اطمینان از بهتر شستن البسه و نیز البسه آسیب نبیند.
AUTO OPTIMAL WASH: با این برنامه با توجه به کثیفی البسه مقدار آب، زمان و مقدار شستشوی را به طور اتومات تنظیم میشود و خیلی کاربردی هست.
BEDDING: این برنامه برای شستشوی پارچه های مثل روبالشتی، روتختی وملحفه استفاده میشود به یاد داشته باشید وزن آنها کمتر از دو کیلوگرم باشد.
SYNTHETICS DRY: این برنامه برای شستشوی لباسهای حساس و در پایان البسه تقریبا خشک و آماده برای اتو تحویل بگیرید.
COTTON DRY: این برنامه برای شستشوی لباسهای کتان و خشک کن 100% که بعد از اتمام شستشوی البسه آماده پوشیدن.
AIR WASH: این برنامه برای از بین بردن بوی بد البسه استفاده میشود اگر لباسهایی با بوی نا مطبوع دارید از این برنامه استفاده کنید.
WASH+DRY: این برنامه برای شستشوی سریع لباسها با جنس مصنوعی و خشک کردن آنها استفاده میشود.
SYNTHETICS: این برنامه برای شستشوی لباسهای از جنس پلی استیر، نایلن، مشمایی و البسه مشابه استفاده میشود.
COTTON: این برنامه برای لباسهایی با جنس زبر مثل کتان، شلوار جین و... استفاده میشود.
RINSE+SPIN: این برنامه پس از یک بار شستشوی وسپس اضافه کردن نرم کننده از این برنامه استفاده میشود.
 WOOL: این برنامه برای شستن پتو، حوله، البسه پشمی و نرم که آب زیادی به خود میگیرند استفاده میشود در نظر داشته باشید بیشتر از 2 کیلوگرم وزن نداشته باشند.
ECO DRUM CLEAN: از این برنامه برای از بین بردن جرم آب و باکتری استفاده میشود در نظر داشته باشید پس از 40 بار استفاده از این برنامه با جرم گیر ماشین لباسشویی شما همیشه سالم و سرحال خواهد ماند.

معرفی برنامه های شستشوی لباسشویی سامسونگ

طرز کار با ماشین لباسشویی سامسونگ و عملکرد برنامه ها

پس از مطالعه برنامه های شستشوی حال شما با کلیه برنامه های شستشوی لباسشویی سامسونگ آشنا شدید، حال وقت آن است که طرز کار با ماشین لباسشویی هم یاد بگیرید.
اول بهتر است شما نحوه قرار دادن لباسها در داخل دیگ ماشین لباسشویی را یاد بگیرید. برای شستشوی عالی شما باید البسه رو بسته به طیف رنگی جدا کنید که لباسها آسیب نبینند. جدا کردن لباسهای ضخیم از نازک هم باعث میشود عمر الیاف البسه حساس بالا برود.
قبل از گذاشتن لباسها داخل دستگاه از نبودن دستمال کاغذی و اشیاء فلزی داخل لباسها مطمئن شوید.
برای حفظ تعادل دستگاه و جلوگیری از صدا و لرزش اضافی البسه را به صورت تکی و هر کدام را در یک طرف دیگ قراردهید.
طرز کار لباسشویی های قدیمی تفاوت چندانی با لباسشویی های امروز ندارند. در قسمت بالای لباسشوی که به آن پنل گفته میشود دکمه های متعدد و یک نمایشگر کوچک وجود دارد که در ادامه الباقی دکمه ها رو با هم برسی میکنیم.
مهمترین دکمه دستگاه دکمه Power است که برای روشن و خاموش کردن دستگاه استفاده میشود بعداز انکه تمام البسه رو داخل لباسشویی قرار دادین درب لباسشویی را کامل بسته و سپس دکمه Power رو که فشار دهید تا چراغها و صفحه نمایشگر روشن شود تا امکان انتخاب برنامه را داشته باشید.

انتخاب برنامه از طریق ولوم چرخشی

دکمه ولوم چرخشی بر روی پنل دستگاه قرار دارد که به آن ولوم تنظیم برنامه شستشوی میگویند که با استفاده از این ولوم برنامه مورد نظر را انتخاب کرده که یک چراغ معمولا سبز رنگ بر روی صفحه نمایشگر وجود دارد این چراغ بر روی هر گزینه ای که باشد به منزله انتخاب آن برنامه است.

نمایش اطلاعات برنامه شستشوی درحین کار

شما هر کدام از برنامه های شستشوی را میتوانید بر روی پنل دستگاه موقع کار مشاهده کنید و از تایم ، دمای آب و سرعت چرخش دستگاه مطلع شوید و شما میتوانید در حین کار مطابق با میل خود تنظیمات لباسشویی را تغییر دهید. البته صفحه نمایشگر صرفا برای اطلاع شما از تایم و دمای آب نیست بلکه ارورهای ماشین لباسشویی هم از این طریق به اطلاع شما میرسد و شما به راحتی میتوانید از ایراد دستگاه خود با خبر شوید.
دکمه آبکشی (Rinse) یکی از پرکاربردترین دکمه های ماشین لباسشویی هست
با استفاده از دکمه آبکشی شما میتوانید تعداد دفعات آبکشی لباسهای خود را تنظیم کنید. دکمه آبکشی در ماشین لباسشویی سامسونگ کاربرد بسیار زیادی دارد و با تغییر برنامه امکان داره تعداد دفعات آّبکشی هم تغییر یابد.

طریقه استفاده از خشک کن لباسشویی سامسونگ

به وسیله دکمه  (Spin) شما میتوانید سرعت چرخش دیگ لباسشویی را تنظیم کنید در نظر داشته باشید هرچه سرعت چرخش دیگ دستگاه بیشتر باشد البسه شما نیزتمیزتر و خشکتر میشوند.

لکه زدایی حبابی البسه با دکمه Bubble soak

اکثر مدلهای جدید لباسشویی های سامسونگ قابلیت لکه زدایی با استفاده از فناوری حباب ساز وجود دارد. این فناوری میتواند بدون اینکه الیاف البسه شما آسیب ببیند بسیاری از لکه های روی لباس را پاک کند.

سایر تنظیمات لباسشویی سامسونگ با دکمه Optoins

در برنامه شستشوی لباسشویی سامسونگ تنظیمات دیگری نیز وجود دارد که دسترسی به این دسته از تنظیمات با استفاده از این دکمه وبا کمک صفحه نمایشگر انجام میشود.

دکمه DelayEnd (شستشوی تاخیری)

دکمه DelayEnd یکی از پرکاربردترین برنامه های ماشین لباسشویی سامسونگ است. با این دکمه شما میتوانید شروع برنامه شستشوی را به زمان دیگری در آینده تنظیم کنید و در زمان تعیین شده دیگر لازم نیست شما دستگاه را تنظیم و روشن کنید.

دکمه start/pause نحوه متوقف کردن فرایند شستشو

شما میتوانید پس از انتخاب برنامه شستشوی برای شروع به کار ماشین لباسشویی از این دکمه استفاده کنید و برای متوقف کردن برنامه شستشوی در حین کار از طریق همین دکمه امکانپذیراست.