• انتشار : 1401/09/16
  • نویسنده :
  • 349

معرفی برنامه های شستشو ظرفشویی بوش

در این مقاله میخواهیم شما را با برنامه های شستشوی و نحوه عملکرد آنها و معنی کلمات روی پنل ظرفشویی بوش آشنا کنیم تا بتوانید برای هر نوع از ظروف از برنامه شستشوی مناصب استفاده کنید. انتخاب درست برنامه برنامه شستشوی در ظرفشویی بوش باعث بالا رفتن کیفیت شستشوی و از آسیب دیدن ظروف شما جلوگیری میکند. اکثر افرادی که بالاترین مدل ظرفشویی رو تهیه میکنند برای شستشوی ظروف تنها از یک برنامه استفاده میکنند و همیشه از اینکه ظرفها آنطور که میخواهند تمیز نمی شوند ناراحت هستند. باید به این دسته از عزیزان بگوییم که مشکل از ماشین ظرفشویی شما نیست بکله مشکل از انتخاب برنامه شستشوی و چیدمان ظروف شما در ماشین ظرفشویی است. اگر دقت کرده باشید مدلهای بالای ماشین ظرفشویی بوش شکل ظاهری مشابهی دارند. تفاوت اصلی آنها در تعداد برنامه های شستشوی و تکنولوژی آنها است. پس بیایید با گذاشتن کمی وقت با برنامه های شستشوی و نحوه عملکرد آنها بیشتر اشنا بشیم تا بتوانیم به بالاترین کیفیت شستشوی در ماشین ظرفشوی خود دست پیدا کنیم.

معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی بوش

On/off: روشن و خاموش کردن

Eco: اقتصادی
Auto: اتوماتیک، خودکار
Glass/Delicate: شیشه ای، ظریف
Regular/Normal: معمولی، منظم
lntensive/Heavy: متمرکز، سنگین
One hour/ Express/Speed60: متراکم، سریع
Rinse: آبکشی
Rinse g Hold: خیساندن، آبکشی
Display: نمایشگر دستگاه

برنامه Glass/Delicate در ماشین ظرفشویی بوش چه کاربردی دارد؟

یکی از برنامه های فوق العاده ماشین ظرفشویی بوش برنامه Glass است که با اضافه شدن این برنامه به ماشین ظرفشویی بوش دیگر محدودیتی برای شستن ظروف شیشه ای و کریستال وجود ندارد. این برنامه مخصوص ظروف کریستال و شیشه ای بوده و از شکستن آنها بر اثر تغییرات دمای آب داخل ظرفشویی و فشار بیش از حد آب جلوگیری میکند.
علاوه بر برنامهGlass برنامه دیگری هم به نام Delicate در ماشین ظرفشویی بوش تعبیه شده که تقریبا مشابه برنامه Glass عملیات شستشوی را انجام میدهد با این تفاوت که بجز ظروف شیشه ای میتوانید ظروف نازک و شکننده غیره شیشه ای را در داخل ماشین ظرفشویی بوش قرار دهید.

ظرفشویی بوش

کارکرد برنامه lntensive/heavy در ماشین ظرفشویی بوش

برنامه lntensive/heavy یکی از برنامه هایی است که در همه مدلهای ظرفشویی بوش وجود دارد. این برنامه مخصوص ظروف پخت و پز مثل قابلمه و ماهیتابه است که درصد چربی و کثیفی بالایی دارند. با استفاده از این برنامه می توانید سخت ترین و چسبناک ترین لکه ها و چربی ها که به سختی پاک میشوند را به خوبی تمیز کرد.

کارکرد برنامه One hour/ Express/Speed60 در ماشین ظرفشویی بوش

از دیگر برنامه های ماشین ظرفشویی بوش می توان به برنامه One hour/ Express/Speed60 اشاره کرد که به معنای شستشوی فشرده و سریع است. از این برنامه زمانی برای شستشوی ظروف خود استفاده کنید که شما فرصت کافی ندارید و می خواهید ظروف سریعتر شسته شوند. از این برنامه برای شستن ظروف  خیلی کثیف و چرب استفاده نکنید.

عملکرد برنامه Rinse در ماشین ظرفشویی بوش

این برنامه در ماشین ظرفشویی بوش به معنی پیش شست شوی یا شستشوی اولیه است. در این برنامه از مواد شوینده استفاده نمیشود و فقط ظروف را یکبار آبکشی میکند تا در مراحل بعدی زودتر و بهتر ظروف تمیز شوند. این برنامه بیشتر برای مواقعی استفاده می شود که غذا و چربی بر روی ظروف خشک شده باد.  در ضمن می توانید از این برنامه برای شستن میوه و سبزیجات نیز استفاده کنید.

عملکرد  برنامه Eco در ماشین ظرفشویی بوشخرید ظرفشویی از بانه

یکی دیگر از برنامه های فوق العاده ظرفشویی بوش برنامه Eco است که به معنی صرفه جویی در مصرف انرژی است. این برنامه با کمترین مصرف میزان آب ظروف را با بالاترین کیفیت شستشو می دهد. کارکرد برنامه Eco به این صورت است که ابتدا یک دور پیش شستشوی انجام میشود و بعد شستشوی اصلی و دو بار آب آبکشی صورت میگیرد. نکته ای که در استفاده از این برنامه باید به آن توجه کرد این است که مدت زمان شستشوی در این برنامه طولانی تر از سایر برنامه هاست که میتواند تنها ایراد آن باشد پس اگر فرصت کافی ندارید از این برنامه استفاده نکنید.

عملکرد برنامه Auto در ماشین ظرفشویی بوش

این برنامه در همه مدلهای ظرفشویی بوش وجود دارد که در واقع هوشمند بودن دستگاه را مدیریت میکند. برنامه Auto را که فشار دهید سنسورهای هوشمند دستگاه فعال میشوند که میزان کثیفی و چربی ظروف را تشخیص می دهد. البته به یاد داشته باشید این برنامه برای شستشوی ظروف شیشه ای و پیرکس مناسب نیست.

عملکرد برنامه Normal در ماشین ظرفشویی بوش

یکی دیگر از برنامه های ظرفشویی بوش برنامه Normal است که در همه مدلهای ظرفشویی بوش وجود دارد. این برنامه برای شستشوی ظروف کثیف روزمره با چربی متوسط استفاده میشود.

عملکرد برنامه Rinse a hold در ماشین ظرفشویی بوش

برنامه Rinse a hold در ماشین ظرفشویی بوش کار خیساندن ظروف یا شستشوی اولیه را انجام میدهد که باعث میشود ظروف در موقع شستشوی اصلی کثیفی و چربی به راحتی هرچه تمام تر از سطح ظروف پاک میشود و شستشوی راحت تری صورت میگیرد.

ظرفشویی بوش آلمان

عملکرد برنامه Maintenance  یا Self-clean در ماشین ظرفشویی بوش

این برنامه برای شستشوی خود ماشین ظرفشویی تعبیه شده و زمانی که از این برنامه استفاده می کنید ماشین ظرفشویی باید کاملا خالی باشد و ظروفی برای شستشوی داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید.
در این برنامه با استفاده از دمای بالای آب کثیفی و چربی های داخل ماشین ظرفشویی را تمیز میکند که این کار باعث افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی شده و از تعمیر آن در آینده پیشگیری میکنید.

عملکرد برنامه Child Lock در ماشین ظرفشویی بوش

این دکمه در ماشین ظرفشویی بوش به معنای قفل کودک است. معمولا کودکان خیلی کنجکاو هستند که گاهی این کنجکاوی و بازی گوشی باعث میشود دستگاه شما آسیب ببیند. این برنامه برای جلوگیری از این اتفاقات تعبیه شده است که خوشبختانه این برنامه در همه مدلهای ظرفشویی بوش وجود دارد.
ما در این مقاله سعی کردیم معنی کلمات و نحوه استفاده از برنامه ها را به شما کاربران گرامی بیاموزیم. امیدواریم که مورد پسند شما قرار گرفته باشد. در آخر هنگام خرید ظرفشویی بوش حتما با فروشندگان و متخصصین در این زمیه مشورت کنید تا بتوانید بهترین گزینه برای خرید را بیابید.