• انتشار : 1401/09/13
  • نویسنده :
  • 416

سیستم هوشمند SMART THING

اسمارت تینگ (Smart Thing) چیست؟

آیا واقعا کنترل لوازم منزل تنها با یک برنامه هوشمند ممکن است؟

سیستم هوشمند SMART THING به زبان عامیانه ، یک اپلیکیشن هوشمند ارتباطی بین لوازم الکترونیک است. SMART به معنی هوشمندی و THING وسایل را شامل می شود. اگر بخواهیم مفهوم کلی آن را بررسی کنیم اسمارت تینگ به هوشمندی تمامی وسایل الکتریکی از قبیل تلویزیون، تلفن همراه، یخچال، اجاق گاز و.. می گویند.
اسمارت تینک رابط بین اشیا و در واقع اتصال و اینترنت اشیاء است. لوازم الکترونیک بی جان را مانند انسانهای جاندار، طبق کارکرد تعریف شده خود برنامه ریزی می کنیم.
در پاسخ سوال دوم، باید جواب دهیم، بله کنترل وسایل با برنامه هوشمند ممکن است! تعجب نکنید واقعیت دارد. دنیای تکنولوژی و فناوری تا حدی پیشرفت کرده است که شما هر کاری را بخواهید می توانید انجام دهید.
به غیر از کامیابی و پیروزی در تمامی عرصه ها ، تلویزیون یکی از فناوری هوشمند عصر 21 بوده که هر لحظه کارایی بیشتری را فراهم و ایجاد میکند. تلویزیون از وقتی که ساخته شد ، تا این زمان تغییرات و تحولات زیادی داشته اند. اما کسی به ذهنش خطور نمی کرد که با ساخت برنامه ای هوشمند و نصب آن بتوان تمامی وسایل خود را حتی از راه دور کنترل کرد.
بله با نصب برنامه یا سیستم هوشمند SMART THING بر روی تلفن های همراه و اشتراک یابی دستگاه های دیگر در هر جا که باشید، محل کارتان، پارتی دوستانه، داخل ماشین و … می توانید عمکرد وسایل خود را کنترل کنید.

معرفی-اسمارت-تینگ.jpg

تاریخچه ای در مورد سیستم هوشمند SMART THING

SMART THING نام یکی از کمپانی های تکنولوژی آمریکایی که در عرصه تولید محصولات هوشمند مشغول به فعالیت است. در سال 2014 این شرکت توسط سامسونگ برای هوشمندی محصولات خود خریداری شد.
سیستم هوشمند SMART THING تا پیش از 2014 به ساخت نرم افزار های هوشمندی مشغول بود. از جمله IOS\ ANDROID. هدف شرکت تقویت سیستم عامل ها و استفاده کاربردی از آن برای زندگی نوین است. با توسعه و پیشرفت در ساخت محصولات خود به خصوص نرم افزارهای با کیفیت، شرکتهای دیگر را وادار به استفاده از آن در محصولات و یا نسخه های مشابه گردید.
اما همچنان که پیش تر گفتیم در اواخر سال 2014 بود که اسمارت تینگ اعلام کرد به کمپانی سامسونگ ملحق شده و دیگر از این به بعد تمامی پیشرفت های هوشمند او به برند سامسونگ تعلق میگیرد. اکنون هم سامسونگ با نرم افزاری جدید که برنامه ای منحصر به فرد و قابل شایسته است در به کار بردن تلویزیون های خود به هوشمند سازی تمامی خانه و وسایل آن پرداخته است. بله درست است نام این سیستم SMART THING سامسونگ است.

تاریخچه-اسمارت-تینگ.jpg

نحوه کارایی سیستم هوشمند SMART THING سامسونگ

نحوه کارایی سیستم هوشمند SMART THING سامسونگ به گونه ای است ، که شما تنها با نصب آن بر روی گوشی یا تلویزیون و سایر وسایل دیگر میتوانید آن ها را کنترل نمایید. زمانی که از اجاق گاز دور هستید و میخواهید شعله را کم کنید ، میتوانید این کار را با گوشی خود ، از طریق اسمارت تینگ انجام دهید.
با سامسونگ اسمارت تمام امور خانه و کار خود را کنترل کنید. سامسونگ زندگی راحت و هوشمندی را برای خود فراهم کنید. در زمان تماشای فیلم ها هیجان را احساس کنید، زیرا تلویزیون هوشمند، لامپ ها و حس و حال فیلم را کنترل و برای شما فضایی هیجانی به وجود می آورد. اسمارتینگ یک کنترل قوی از راه دور است ، که حتی شما خارج از منزل هم می توانید بر روی عملکرد دستگاه های خانه تان نظارت داشته باشید.
هنگامی که در خانه نیستید برای خرید میتوانید از محتوای خوراکی موجود در یخچالتان با خبر شده، از بستن یا باز شدن درها و پنجره های خود اطلاع داشته، یا حتی با استفاده از سنسورها از نشت آب با خبر شوید.
ادغام شدن برنامه GALAXY با SMART THING که تجربه بسیاری را برای شما خواهد داشت. SMART THING اسمارت تینگ یک جستجو یاب عالی برای وسایل گمشده تان است. به همین راحتی با یک سیستم هوشمند، شما زندگی متفاوتی را تجربه خواهید کرد.

نحوه-کارایی-اسمارت-تینگ.jpg

نحوه نصب برنامه SMART THING

نحوه نصب SMART THING به این صورت است که در گوشی خود وارد APP STORE و یا PLAY STORE شده و برنامه اسمارت تینگ سامسونگ را دانلود می کنید. برای شروع آن احتیاج به یک حساب کاربری داشته که در سایت اصلی سامسونگ ذخیره می شود.
در مرحله بعد با شروع کار اسمارت تینگ ، خود به خود سیستم برنامه به گونه ای است که به شما خواهد گفت چه وسایلی قابلیت اشتراک گذاری را با اسمارت تینگ دارند. نوع دستگاه ها را به شما نشان داده و شما به طور خودکار میتوانید تمامی آن ها را کنترل کنید.
سیستم هوشمند متعلق به دو کمپانی کره ای یعنی سامسونگ و ال جی است. هردو سیستم یک کارایی را دارند اما نام سیستم سامسونگ SMART THING و سیستم ال جی SMART THINQ است.

نحوه-نصب-اسمارت-تینگ.jpg

سیستم هوشمند SMART THING سامسونگ

SMART THING سامسونگ سیستمی هوشمند با قابلیت های فراوان است . این امکان را برای همه فراهم می کند، تا به هوشمندی وسایل خود اقدام نموده و از زندگی راحت و بدون نگرانی لذت ببرند.
سامسونگ در سال 2014 بود که نام کمپانی SMART THING را برای خود خریداری کرد. و این شرکت محصولات خود را به سیستم اسمارت تینگ مجهز کرد. قابلیت برنامه هوشمند اسمارت تینگ امکان کنترل و تنظیم کارایی لوازم خانگی را برای شما به وجود آورده. به راحتی در مواقعی که امکان دسترسی به وسایل خود را ندارید، می توانید از راه دور آن را کنترل کنید.
کنترل دمای کولر، خاموش یا روشن کردن اجاق گاز، تنظیم دمای یخچال یا خانه، بستن یا باز کردن درها و پنجره ها و … را می توان با این برنامه انجام داد.

سیستم-اسمارت-تینگ-سامسونگ.jpg

SMART THINQ ال جی

SMART THINQ ال جی چیست؟ و چه کارایی دارد؟ میخواهیم در این مطلب به توضیحی درباره آن بپردازیم. همانطور که قبلا فهمیدیم این یک برنامه اسمارت برای کنترل لوازم الکترونیک است. اما در این میان SMART THING فقط متعلق به سامسونگ است. در قبال آن یک نام دیگر با SMART THINQ که مخصوص کمپانی ال جی است در محصولات جدید آن وجود داشته و کارایی های فراوانی را به ارمغان می آورد.
ال جی با هوشمند کردن محصولات خود و امکان قابلیت اشتراک گذاری در آن ها را به وجود آورد. اکنون هم که به ساخت یک سیستم دست زده با نام SMART THINQ که مخصوص برند ال جی است.
کارایی SMART THINQ ال جی هم درست همانند اسمارت تینگ است ، و به همان شیوه عمل میکند. برای نصب این برنامه بر روی گوشی های خود تنها کافیست به برنامه APP STORE یا PLAY STORE بروید.
برنامه را دانلود و تمامی لوازم الکترونیک ال جی را تحت کنترل خود در می آوریم.

سیستم-اسمارت-تینگ-ال-جی.jpg

اسمارت تینگ سامسونگ یا اسمارت تینک ال جی کدام یکی ؟

اکنون که با کارایی SMART THING سامسونگ و SMART THINQ ال جی آشنا شدیم و میدانیم چیست، بهتر میتوانیم از آن استفاده نماییم. سامسونگ و ال جی از دیرباز رقیبان سر سخت هم به شمار رفته اند و همیشه هم بهترین دستاوردها و فناوری خود را در محصولات به نمایش میگذارند.
زندگی هوشمند و پر از تکنولوژی های روز دنیا آدم ها را شگفت زده خواهد کرد. به خصوص که دانشمندان و سایر کسانی که در زمینه فناوری و پیشرفت بشر مشغول به کار هستند، روز به روز تکنولوژی بیشتری وارد زندگی انسان ها میکنند. اسمارت تینگ یا اسمارت تینک هردو در ظاهر یک برنامه ساده هستند، اما کارایی فراوانی دارند.
توجه کنید علم انسان تا چه حدی پیش رفته که ، با یک برنامه چه کارهایی را میتوان انجام داد. مطمئن باشید در اینده ای نه چندان دور علم و تکنولوژی به جایی میرسد که انسان حتی به ذهنش هم خطور نخواهد کرد.
برای زندگی امروزی میتوانید از دستیار همیشگی خود یعنی SMART THING یا SMART THINQ بهره ببرید. حال نظر نهایی خرید تلویزیون هوشمند سامسونگ و یا ال جی برای خود شما باقی خواهد ماند.