• انتشار : 1401/09/17
  • نویسنده :
  • 541

ماشین لباسشویی بوش
از جمله وسایلی که امروزه در آشپزخانه هر ایرانی وجود دارد داشتن ماشین لباسشویی است با در نظر گرفتن یخچال فریزر، ظرفشویی و سایر اقلام بزرگ هر آشپزخانه ماشین لباسشویی نیز جزو یکی از ظرورات هر خانه محصوب میشود.
یکی از مهمترین نکاتی که تمامی افراد موقع خرید به آن توجه میکنند برند، کیفیت و برنامه های شستشوی است.گرچه سالها از تولید و کارکرد ماشین لباسشویی میگذرد بسیاری از افراد که به تازگی تشکیل خانواده داده اند یا به تازگی ماشین لباسشویی بوش را خریداری کرده اند حتکا لازم است که قبل از هر چیزی با نحوه کارکرد و برنامه های شستشوی لباسشویهای بوش آشنا شوند.
جالب است بدانیدبرنامه های شستشوی لباسشویهای بوش مغز متفکر این دستگاه محسوب میشود به عبارتی میتوان گفت آشنایی با این برنامه ها اولین قدم بعد از خریداری ماشین لباسشویی بوش است. 
فروشگاه بابا شاه قصد دارد در این مقاله به معرفی برنامه های شستشوی لباسشویی های بوش بپردازد. با مطالعه کردن این مقاله شما به راحتی میتوانید کار با ماشین لباسشویی بوش رو به راحتی یاد بگیرید با ما همراه باشید.

معرفی برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی بوش

طریقه استفاده از برنامه های شستشوی لباسشویی بوش

برنامه Cottons ماشین لباسشویی بوش

برای شستن لباسهایی از جنس پنبه و رنگی ازبرنامه  Cottons استفاده کنید. با این برنامه برای شستن البسه رنگی دمای آب تا 60 درجه سانتیگراد قابل شستشو هستند و برای پارچه های سفید دمای آب بین 60 تا 90 درجه سانتیگراد قابل استفاده است.

برنامه intensive در ماشین لباسشویی بوش

این برنامه برای شستشوی البسه کثیف و معمولی استفاده میشود برنامه شستشوی intensive به این گونه است که ابتدا با آبکشی چرک لباسها را میگیرد و از چرک مرده شدن لباسها و باقی ماندن لکه بر روی لباسها جلوگیری میکند و سپس عملیات شستشوی را آغاز میکند.

برنامه Eco درماشین لباسشویی بوش

این برنامه به معنی شستشوی اقتصادی است. این برنامه با ترکیب تنظیمات مختلف مقدار مصرف آب و برق را به حداقل ممکن میرساند.

برنامه Delicate /silk در ماشین لباسشویی بوش

این برنامه برای لباسهای ظریف ابریشمی، حریر و... استفاده میشود ولی پیشنهاد میکنیم پارچه های ظریف را به همراه لباسهایی ضخیم تر داخل لباسشویی قرار دهید تا البسه شما اسیب نبینند برای شستشوی بهتر دمای آب را روی 30 درجه سانتیگراد بزارید و مدت زمان شستشوی نیز 40 دقیقه میباشد.

برنامه Wool در ماشین لباسشویی بوش

این برنامه مخصوص لباسهای پشمی و کاموایی است.پارچه های پشمی هنگامی که در معرض گرمای زیاد، رطوبت و چرخش زیاد قرار بگیرد الیاف البسه رشته رشته میشود پس به یاد داشته باشید برای شستشوی لباسهایی از این قبیل حتما از برنامه مورد نظر استفاده شود. در این برنامه با توجه با الیاف البسه در بین چرخش وقفه ایجاد کرده و هدف از این وقفه این است البسه شما آسیب نبیند.

برنامه Easy-care در ماشین لباسشویی بوش

این برنامه برای شستشوی لباسهایی ظریف مانند پیراهن، بلوز و تی شرت های ساخته شده از پنبه ظریف و پارچه های رنگی استفاده میشود که بعد از اتمام شستشوی لباس شما چروک ندارد و آماده برای اتو.

برنامه  Allergy Plus یا Sensitivities در ماشین لباسشویی بوش

این برنامه برای لباسهای ضد حساسیت مثل لباس بیمار مناسب است که دمای آب 60 درجه سانتیگراد و در 145 دقیقه زمان که برای شستشوی در نظر گرفته شده موجب میشود لباسها به طور کامل ضدعفونی شوند.

برنامه Sports Wash  در ماشین لباسشویی بوش

این برنامه برای شستشوی لباسهای ورزشی اعم از کیف و کفش استفاده میشود.

برنامه  Super Quick در ماشین لباسشویی بوش

برنامه سوپر کوییک برای شستن البسه ای که کثیف نیستند ولی بوی بدی دارند استفاده میشود.

برنامه Quick/Mix  در ماشین لباسشویی بوش

این برنامه برای شستشوی پارچه های از انواع جنس های الیاف ضخیم و الیاف نازک مناسب است که در 90 دقیقه عملیات شستشوی را انجام میدهد.

برنامه Gentle spin در ماشین لباسشویی بوش

برنامه جنتل اسپین برای شستشوی لباسهای نخی، ظریف و یا تازه خریداری شده استفاده میشود با این برنامه الیاف البسه آسیب نمیبیند. زمان شستشوی در این برنامه 15 دقیقه است. به میزان حجم بارگیری در این برنامه دقت داشته باشید.

برنامه Rinsing در ماشین لباسشویی بوش

این برنامه برای چرخش البسه مرطوب بعدازاتمام شستشوی استفاده میشود.

برنامه Duvet Program در ماشین لباسشویی بوش

این برنامه برای البسه هایی از جنس مخمل، بافت وپارچه های ضخیم مثل حوله استفاده میشود به طور کل ازاین برنامه برای لباسهایی که بعدازآبکشی بسیار حجیم میشوند استفاده کنید.

معرفی دکمه و برنامه های شستشوی لباسشویی بوش

برنامهDrum Clean در ماشین لباسشویی بوش

شرکت بوش این برنامه را برای شستشو و جرم گیری دیگ ماشین لباسشویی شما گذاشته شده است.
یکی از دلایل کاهش طول عمر و خرابی ماشینهای لباسشویی وجود مواد اضافی داخل دیگ و لباسشویی است.
به گفته تعمیر کاران لباسشویی رفع این ایرادات از جمله متداول ترین مراجعه کاربران برای تعمیر لباسشویی است.
این برنامه میتواند رسوبات پودر یا مایع شوینده و سایر کثیفیهای موجود در دیگ و سایر قسمتهای مختلف لباسشویی اعم از دیگ، لوله ها، المنت، کاسه نمد و... را تمیز نماید.
در زمان استفاده از این برنامه نباید هیچ لباسی داخل لباسشویی قرار دهید.

برنامه  Night Wash در ماشین لباسشویی بوش

برنامه شستشوی شبانه در ماشین لباسشویی بوش یکی از بهینه ترین حالت مصرف انرژی در بین دیگر برنامه های شستشوی است.

برنامه Automatic در ماشین لباسشویی بوش

برنامه شستشوی خودکار یا اتوماتیک در ماشین لباسشویی بوش به این صورت است که حسگرهای آب لباسشویی فعال میشود و متناسب با کثیف بودن البسه و تمیز شدن آنها دور موتور، دمای آب و زمان دوباره تنظیم میشود.

برنامه Automatic Soft در ماشین لباسشویی بوش

برنامه شستشوی خودکار یا اتوماتیک لباسهای ظریف مثل برنامه قبل عمل میکند که شرایط شستشوی بر حسب تمیز شدن البسه صورت میگیرد با این تفاوت که این برنامه برای لباسهای ظریف به کار گرفته میشود.

برنامه Outdoor در ماشین لباسشویی بوش

این برنامه مخصوص شستن لباسهای ورزشی و لباسهای ضد آّب است.

برنامه 60Power wash در ماشین لباسشویی بوش

برنامه شستشوی سریع برای لباسهای معمولی مناسب است که عملیات شستشوی را در 60 دقیقه انجام میدهد و مصرف انرژی آن نسبتا بالا است پیشنهاد میکنیم تا حد امکان از این برنامه استفاده نشود.

برنامه Sportswear  در ماشین لباسشویی بوش

این برنامه برای شستشوی لباسهای ورزشی با الیاف مصنوعی که عرق کرده باشند کاربرد دارد. زمان شستشوی در این برنامه به دلیل کثیف نبودن البسه کم میباشد.

برنامه Curtains  در ماشین لباسشویی بوش

این برنامه برای شستن پرده و ملحفه استفاده میشود و به گونه ای تنظیم شده که بعداز پایان شستشوی پرده و ملحفه ای بدون چروک را به کاربر تحویل میدهد.

برنامه سوپر کوییک برای شستن البسه ای که کثیف نیستند ولی بوی بدی دارند استفاده میشود.

برنامه Dark laundry در ماشین لباسشویی بوش

برنامه دارک لاندری برای البسه تیره و جین کاربرد دارد به گونه ای که مانع از ایجاد چین و چروک روی لباس میشود و از باقی ماندن پودر لباسشویی روی البسه جلوگیری میکند.

برنامه  Lingerie در ماشین لباسشویی بوش

این برنامه برای شستشوی لباسهای زنانه بیشتر کاربرد دارد و از لباسهای ظریف زنانه محافظت میکند.